Дендропарк «Веселі Боковеньки»
Дендрологічний парк Веселі Боковеньки. Розташований у Гурівській громаді у Кіровоградської області, біля села Веселі Боковеньки.
Площа 109 га (з селекційно-дендрологічною станцією — 543 га). Заснований 1893 року. Ідеальне місце для мандрівки вихідного дня з Кропивницького чи Кривого Рогу.
На базі дендропарку працює науково-дослідний селекційний центр. Завдяки Давидову на території Боковеньки почали з'являтися і поступово пристосовуватись навіть екзотичні рослини. Сьогодні ж на одному шматку землі зживаються рослини різних ареалів існування, як наприклад, особливий горіх, дуб, сосна і тополя.
Дендропарк не для активного відпочинку. Географам, ботанікам він, мабуть, найбільше прийдеться до душі, бо ж просто прогулюючись стежками, можна за табличками дізнаватися назви представників фауни, їх місце народження і т.п. Широкими доріжками парку можна було б проїхатися велосипедом чи санчатами, але це заборонено правилами.
А от шашличку чи куліша приготувати можна. Навіть альтаночку з мангалом запропонують. Саме з цією метою більшість туристів сюди і приїжджають - у вихідний день дерев'яні столики завжди накриті "скатертью-самобранкой".
«Пасіка Карауша»
Апітуризм, який передбачає проживання в агрооселі або безпосередньо на пасіці бджоляра, дегустацію, споживання продуктів бджільництва. Туристи також мають можливість ознайомитись з технологією виробництва цих продуктів, спостерігати за життям бджолиної сім’ї і водночас провести апітерапевтичні заходи. Апітерапія (від лат. Апіс – бджола і терапія – лікування) – це застосування бджолиної отрути з лікувальною метою. Для оздоровчих цілей використовуються не лише продукти бджільництва або бджолина отрута, а й цілюща енергетика бджолиної сім’ї. Лікування полягає у відпочинку в спеціальному будиночку з лежаком, який встановлений безпосередньо на бджолиних вуликах. Оздоровчий момент такої апітерапії в тому, що дзижчання бджіл, а також тепле повітря, що йде з вулика, має такі ж цілющі властивості, як і морське повітря. Пасіка пропонує:
• Мальовнича територія для зеленого, оздоровчого та гастрономічного туризму;
• Екскурсійна програма від фахового бджоляра, голови Криворізького товариства “Травневий мед” Олександра Карауша;
• Природні аромати різнотрав’я, соняшнику, липи, гречки, білої акації тощо;
• На території пасіки хатинка, садочок, вулики та бджололежанки, де бажаючі гості, туристи можуть поринути в спеціальний “вулик” та на деякий час відчути себе бджолою;
• Проживання у будиночках;
• Господар пропонує різні продукти, які пов’язані з пасікою (дегустація меду, продукція апіпрепаратів тощо).