Легенда про Явлену Криницю

В 40 – х роках позаминулого століття на території нашого села Бокового сталося диво  , що нібито одному із пастухів приснився сон , що явилася Матір Божа  і говорить:  ˮ Піди в Суху балку  і завтра зроби там криницю „. Прикинувшись від сну, здивувався пастух, як в балці за день можна зробити криницю? А коли на другий день почали зганяти скот в балку, пастух побачив вологе місце і в   ньому відбиток коров’ячої ратиці, який глибоко застряг у вологий мул. Упав пастух на коліна і почав дякувати Матері Божій за її нерукотворний дар.

А так як у сні пастухові явилася Матір Божа, назвала джерелом Явленим.

Говорять що права притока річки Бокова саме і почалася з цього джерела.

Селяни розкопали це джерело  зробили цямрини , і з того часу  джерело стало криницею. Тому кожний рік в день Правої Середи священик організовував Хресний хід від церкви до криниці. Жителі нашого села  та приїжджий люд із хоругвами та хрестами ішли до криниці, па співали Псалми . Потім священик святив  воду в криниці, і читав молитви. Люди вмивалися та набирали цю цілющу воду , везли додому давали цю воду худобі та птиці. А ще вона має цілющі властивості. До неї приїжджали хворі люди з розладами психіки , та виділення хворобами шкіри і вони виліковувалися.   Після відправи церковної служби  люди стелили на березі річки рядна і разом обідали . Під час обіду люди дякували Богу  за щедрий дар – Явлену Криницю.

І по сей день  в Праву Середу священики з’їжджаються із сусідніх сіл роблять невелику відправу на Праву Середу окроплюють водою з Явленої криниці поля кількох фермерів  для щедрого врожаю. Групка  бабусь і жінок похилого віку обідають  біля криниці і вмиваються її цілющою водою.