Дендропарк «Веселі Боковеньки»

Дендрологічний парк Веселі Боковеньки. Розташований у Гурівській громаді у  Кіровоградської області, біля села Веселі Боковеньки.

Площа 109 га (з селекційно-дендрологічною станцією — 543 га). Заснований 1893 року. Ідеальне місце для мандрівки вихідного дня з Кропивницького чи Кривого Рогу.

На базі дендропарку працює науково-дослідний селекційний центр. Завдяки Давидову на території Боковеньки почали з'являтися і поступово пристосовуватись навіть екзотичні рослини. Сьогодні ж на одному шматку землі зживаються рослини різних ареалів існування, як наприклад, особливий горіх, дуб, сосна і тополя.

Дендропарк не для активного відпочинку. Географам, ботанікам він, мабуть, найбільше прийдеться до душі, бо ж просто прогулюючись стежками, можна за табличками дізнаватися назви представників фауни, їх місце народження і т.п. Широкими доріжками парку можна було б проїхатися велосипедом чи санчатами, але це заборонено правилами.

А от шашличку чи куліша приготувати можна. Навіть альтаночку з мангалом запропонують. Саме з цією метою більшість туристів сюди і приїжджають - у вихідний день дерев'яні столики завжди накриті "скатертиною-самобранкою".