Фото без опису

Село Гурівка: Легенда та Історія

У краєзнавчих та історичних архівах схована легенда, яка розповідає про село Гурівка, що розташоване в самій окраїні Кропивницкого району. Ця легенда викликає захоплення і цікавість кожного, хто вирушає у подорож у минуле цього унікального села.

 

Багато років тому, коли цей край здавався безкрайнім лісом і незайманим простором, існували відчайдушні чоловіки та жінки, які розвивали своє життя в цій землі, відміченій густими дубовими гаївками і мальовничими балками.

 

Легенда розповідає про одного чоловіка, ім'ям Роман, який вирушив на ці землі зі своєю сім'єю. Він був справжнім січовим козаком, дуже вправним і сміливим воїном. Відданий і відважний, він став охоронцем отамана Сірка та відзначився на численних походах. Однак, час минає, і відчайдуші борці стають старішими.

 

Підкралася старість до Романа, і він вирішив передати свою справу молодому воїнові на ім'я Іван Гура. Іван Гура довів свою відданість і вміння в битвах і став незамінним співбіжником Сірка. Іван Гура оточував козацького отамана як син, і вони були нерозривними.

 

Часом січовик Роман, уже позбавлений своїх хвацьких років, вирішив знайти спокій та заснував свою оселю біля величного Романового дуба, який росло біля мальовничого озерця. Роман живився риболовлею і полюванням, і його нова домівка стала називатися Романовим зимівником.

 

Спільно з Іваном Гурою, Романовим дубом, та іншими незавзятими борцями, зимівник поступово перетворився на велике село. Ім'я села змінилося з Романового на Гурівку на честь вірного січового брата Івана Гури.

 

Ця легенда, хоч і сповнена часом, залишається важливою частиною історії села Гурівка. Вона нагадує нам про відданість та сміливість наших предків, які заснували це чудове село, яке і досі долає випробування часу і працює над своїм майбутнім.

 

Село Гурівка залишається місцем, де жива історія переплітається з природною красою, надаючи цьому куточку світу особливий колорит та значення.