#16ДнівАктивізму проти ґендерно зумовленого насильства: захист прав та інтересів
Щороку, 25 листопада, світ відзначає Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, що знаменує початок 16 днів активізму проти ґендерно зумовленого насильства. Мета – привернути увагу громадськості до актуальних проблем у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
З цієї нагоди, за участі фахівців Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги КЗ «Долинський МЦСС», для відвідувачів Долинського управління Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний захід «Домашнє насильство та насильство за ознакою статі».
Фахівці мобільної групи підкреслили, що основний фокус їхньої діяльності – це постраждалі особи від домашнього та гендерно-зумовленого насильства та їхнє найближче оточення. «Насильство є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. Зазвичай, найбільше страждають від насильства жінки, діти та люди похилого віку. Насильство проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні потерпають жінки всього світу», – підкреслила фахівчиня бригади Оксана Музиченко.
Жінкам розповіли про послуги, які надає мобільна бригада соціально- психологічної допомоги, основні шляхи щодо подолання проблеми насильства у сім’ях, а також про алгоритм дій, якого слід дотримуватися у випадку домашнього насильства.
Учасників заходу було запрошено до перегляду документального фільму «Зупини мене, якщо зможеш». Фільм – це історії про домашнє насильство, які, переплітаючись, демонструють, що ховається за зачиненими дверима у сім’ях та стосунках, де приниження і деспотія є нормою, як дрібні помилки тих, хто має захищати, призводять до великих трагедій. Переглянувши відео учасники заходу зробили висновок: не можна ігнорувати цю проблему.
Під час обговорення даної теми, присутні одностайно зголосилися, що серед важливих чинників, які призводять до проявів насильства у сім’ї, зокрема, економічні, а це: матеріальні нестатки, відсутність гідних умов життя, фінансова нестабільність, економічна залежність та безробіття. Тому окремим аспектом заходу стало питання зайнятості населення.
Фахівці служби зайнятості поінформували присутніх про соціальні послуги, що надає служба зайнятості клієнтам. Серед основних – працевлаштування на постійні та тимчасові робочі місця, професійна підготовка за професіями, актуальними на ринку праці тощо. Також йшлося й про актуальні вакансії на місцевому ринку праці та електронні сервіси служби зайнятості, що допоможуть у пошуку роботи. Водночас фахівці наголосили на небезпечних ситуаціях, що можуть виникнути під час нелегального працевлаштування.
Присутні задавали безліч запитань, вступали в дискусії, розповідали ким, та на яких підприємствах працювали раніше, чому звільнялись з попередніх місць роботи, ділились позитивним та негативним досвідом. Також учасники заходу мали можливість поставити питання, на які вони отримали кваліфіковані відповіді фахівців. Серед основних питань, які турбують дану категорію громадян – відновлення професійних навичок та участь у громадських, суспільно корисних та інших роботах тимчасового характеру, умови та оплата праці.
Кіровоградський обласний центр зайнятості