Олена Улитич: «Це старт у нове життя, важливо лише зрозуміти, як правильно приземлитися, щоб знову піднятися»

  • 67

Фото без опису

 

Історія, з якою сьогодні ми хочемо вас ознайомити, є підтвердженням того, що українці – нація нескорених, які вільні творити своє майбутнє. Це історія про сім'ю з багаторічним стажем освітян, які переїхали з Волноваського району Донецької області на Кіровоградщину і почали життя з нуля.

У лютому 2022 року Олена Улитич проходила санаторно-курортне лікування у Моршині, де і застала її звістка про повномасштабне вторгнення агресора в Україну. Телефонний дзвінок сина приголомшив жінку, він повідомив, що додому з відпочинку вона не  повинна повертатися.

Невизначеність, переживання, сльози – фактори, що почали вибивати жінці землю з-під ніг, однак, взявши себе в руки Олена зрозуміла, що вона не може здатися і це далеко не кінець.

«Це старт у нове життя, важливо лише зрозуміти, як правильно приземлитися, щоб знову піднятися. Із сім'єю спланували всі побутові питання, визначили, куди подіти чотири корови та інше домогосподарство. Було важко розлучатися з родичами, друзями, своїм будинком, побутом, звичним життям, з худобою. Однак треба було робити вибір», – згадує  переселенка.

Перший переїзд був на Івано-Франківщину, де жінка працевлаштувалася в одному з готелів покоївкою. Для неї було головним – бути зайнятою. Згодом синові запропонували роботу у Кропивницькому, отже – знову переїзд. Спочатку проживання у самому Кропивницькому, потім село Созонівка. Поступово життя почало налагоджуватися.

Облаштувавшись в орендованій квартирі, пані Олена разом з чоловіком почали шукати роботу. Чоловік працевлаштувався охоронником в ППСТ «Агросервіс», жінці надійшла пропозиція роботи з малої батьківщини: їй запропонували викладати в режимі онлайн географію та біологію у Сонячному закладі Хлібодарівської територіальної громади Волноваського району. Для неї це була гарна пропозиція, адже все своє професійне життя вона займалася цією справою.

Зустріч з фахівцями громадської організації «Десяте квітня» стала для жінки вирішальною. Вона зрозуміла, що може поєднувати педагогічну діяльність з волонтерською. Це був шанс відкрити нові горизонти та реалізувати саму себе. Пані Олена дізналася про проєкт «Підтримка ВПО та постраждалого від конфлікту населення шляхом індивідуальної допомоги та захисту на рівні громади», що реалізується благодійною організацією «Oxfam GB».

Вдало складений бізнес-план – і перемога гарантована. На отримані грантові кошти на базі Центру надання соціальних послуг населенню Великосеверинівської сільської ради у с. Созонівка створено Простір взаємодопомоги «Тримайся». Наразі у різних локаціях тут проходять освітні  заходи та заходи з психологічної підтримки дітей ВПО, дітей вразливих категорій та місцевого населення. Волонтерська робота, постійна робота та спілкування з дітьми, їх батьками, людьми 60+ надихнула Олену Улитич на думку, що їй би хотілося мати більше знань у сфері психології. У нагоді стала інформація про можливості служби зайнятості щодо організації професійного навчання зайнятого населення за ваучером.

«Роздумів не було – рішення про навчання. Я впевнена, що отримані знання допоможуть мені вирішувати чимало проблемних питань різних категорій громадян. З новим багажем знань я зможу зробити чимало, аби їх адаптація та проживання на новому місці були максимально комфортними», – наголошує пані Олена.

Вже наступного дня жінка звернулася до фахівців Кропивницької філії обласного центру зайнятості. Отримавши від кар'єрного радника розширену інформацію про організацію навчання за ваучером, про можливість стати дипломованим психологом, вона зрозуміла: таку можливість втрачати не можна. Старт взяла – Олена Улитич стала студентом Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Б. Хмельницького.

Тож нехай ця історія стане поштовхом та прикладом для тих громадян, які залишились без роботи, опустили руки і не знають, що робити. Відповідь одна – рухатися вперед, а служба зайнятості стане надійним помічником. Навіть в цей складний час фахівці готові допомогти знайти роботу, опанувати нові навички та вміння, а також взяти старт на започаткування власного бізнесу.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості