Виїзний рейд робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення
Останнім часом збільшилась кількість осіб, які досягли пенсійного віку але не мають права для виходу на пенсію. Загальні умови призначення пенсії за віком визначено статтею 26 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Законом визначено вимоги щодо наявності необхідного страхового стажу для виходу на пенсію після досягнення 60, 63 або 65 років.
Так, для виходу на пенсію після досягнення віку 60 років у 2024 році необхідно мати не менше 31 року страхового стажу. Щороку страховий стаж, що дає право виходу на пенсію у 60 років, збільшується на 12 місяців та у 2028 році становитиме 35 років. Якщо людина, якій виповнилося 60 років у 2024 році, має менше 31 року необхідного страхового стажу, вона матиме право на призначення пенсії після досягнення віку 63 роки у 2027 році за наявності не менше 24 років страхового стажу.
Мінімально необхідний страховий стаж, який дає право на призначення пенсії у 65 років, – 15 років.
Розмір пенсії за віком визначається для кожного пенсіонера індивідуально і залежить від набутого ним страхового стажу та отриманої заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески.
Тільки після офіційного укладання договору про прийняття працівника на роботу, працівник користується такими правами, як право на гарантований розмір заробітної плати, право на відпустку, у тому числі, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, право на оплату лікарняного, право на зарахування виробничого стажу та іншими видами соціального забезпечення.
З метою виявлення неоформлених належним чином найманих працівників на підприємствах та у фізичних осіб-підприємців, які здійснюють свою господарську діяльність на території сіл Гурівка, Ганнівка, Бокове та Василівка 26 вересня 2024 року, робочою групою з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення при Гурівській сільській раді проведено черговий виїзний рейд.
В ході рейду робочою групою знову виявлено факти неофіційного працевлаштування.
З керівниками підприємств та найманими працівниками проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота щодо недопущення неофіційних трудових відносин між роботодавцями та працівниками, виплати заробітної плати в «конвертах» та нижче законодавчо встановленого розміру.
Виїзні рейди робочої групи з питань легалізації заробітної плати будуть здійснюватися і надалі.