КОРЕГУЮЧА ЗАЯВА-РОЗРАХУНОК: ФОРМУЄМО ПРАВИЛЬНО!

Після того, як заяві-розрахунку страхувальника, яка подана в особистому кабінеті через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, надано статус “Оплачено”, може з’явитись необхідність корегування заяви-розрахунку, тобто внесення до неї даних на збільшення або зменшення сум.

“Корегування збільшення” це отримання додаткового фінансування (дозамовлення), “Корегування зменшення” повернення вже отриманих сум.

Також можливе “Корегування “несумових” параметрів” виправлення інформації про застраховану особу, стаж, пільгу постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, реквізити лікарняного, причину непрацездатності (для паперових листків непрацездатності), тощо нульова корегуюча.

Всі корегування відбуваються шляхом створення нової заяви-розрахунку, з ознакою корегуюча.

Алгоритм створення корегуючої заяви-розрахунку:

У розділі “Заява-розрахунок створити нову” > ввести номер заяви-розрахунку, яка буде корегуватись (тобто основна заява-розрахунок) > натиснути “Продовжити” > відмітити “галочкою” листок непрацездатності, який потрібно відкорегувати > обрати тип корегування (збільшення, зменшення, корегування несумованих параметрів) > ввести правильні показники (вірні дані, які б мали бути).

Варто зауважити!

До корегуючої заяви-розрахунків страхувальнику потрібно підкріпити скановану копію листа з детальним описом причини виникнення помилки.

Якщо тип корегування заяви-розрахунку “Корегування збільшення”, то підкріплюється сканований лист з поясненням, якщо “Корегування зменшення”  підкріплюється сканований лист з поясненням та сканована копія платіжного доручення про повернення коштів до Пенсійного фонду України.

Нагадуємо!

У головному управлінні функціонує гаряча лінія відділу перевірки правильності розрахунку розміру страхових виплат у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності (099-662-93-91), на яку можна звертатись у разі виникнення запитань щодо формування корегуючих заяв-розрахунків.

Антоніна ТОРШИНА,

начальник управління пенсійного забезпечення, надання страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг головного управління

Пенсійного фонду України в Кіровоградській області