Увага – Африканська чума свиней
У зв’язку з різким істотним погіршенням ситуації щодо африканської чуми свиней в Україні та Кіровоградській області існує потенційна загроза потрапляння збудника африканської чуми свиней на Україну.
Африканська чума свиней (АЧС) – висококонтагіозна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, яка характеризується підвищенням температури тіла до 420 С (при нормі 38- 400 С), посинінням шкіри, крововиливами на шкірі та внутрішніх органах, дистрофічними і некротичними змінами у внутрішніх органах
Шляхи зараження. Свині інфікуються не лише контактуючи з хворими тваринами, а й через корми, пасовища, забруднений транспорт, у якому перевозяться хворі тварини. Комахи, хижі птахи, звірі та домашні тварини можуть бути переносниками вірусу. М’ясопродукти від хворих тварин є фактором розповсюдження збудника.
Профілактика:
- поінформованість ветеринарного персоналу, працівників свиноферм і власників тварин про загрозу АЧС та їх здатності підозрювати і діагностувати цю хворобу;
- суворе дотримання ветеринарно – санітарних вимог;
- переведення господарств з вирощування свиней на «закритий режим» роботи;
- контроль за переміщенням свинопоголів’я на території України, так і на кордонах;
- забезпечення працівників господарств з вирощування свиней змінним дезінфікованим взуттям та одягом;
- проведення дезінфекції, дератизації та дезінсекції;
- заборона використання харчових відходів для годівлі свиней;
У ПЕРІОД ЗАГРОЗИ НА АФРИКАНСЬКУ ЧУМУ СВИНЕЙ
Забороняється:
- вигульне утримання свиней;
- лікування хворих свиней з підозрою на АЧС;
- вимушений забій (без ветеринарного огляду);
- завезення тварин без відповідних ветеринарних документів;
- завезення продуктів тваринного походження з неблагополучних територій.
Інструкція щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней є обов’язковою для виконання господарствами незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування, фізичними особами, діяльність яких здійснюється у сфері свинарства.
У разі загибелі свиней, підозри щодо виникнення хвороби слід негайно повідомити спеціаліста державної установи ветеринарної медицини !
Телефони: 095 77 93 353, 095 78 29 868