Внутрішньо переміщені особи: що пропонує служба зайнятості?

З 1 березня 2024 року змінився порядок призначення соціальної допомоги людям зі статусом ВПО.

Так, після призначення допомоги працездатні члени родини мають обрати один зі способів сприяння своїй зайнятості:

● працевлаштуватись;

● зареєструватись як ФОП;

● подати заявку на участь у грантовій програмі з метою отримання коштів на створення або розвиток власного бізнесу;

● подати заявку на отримання ваучера на навчання;

● стати на облік у центрі зайнятості.

У центрі зайнятості громадяни, які є зареєстрованими безробітними, мають можливість:

● пройти безоплатне професійне навчання.

Зокрема, отримати ваучер на навчання – документ, що дає змогу безоплатно підвищити кваліфікацію або отримати нову професію за переліком зі 124 професій і спеціальностей;

● отримати грант на створення або розвиток бізнесу.

Пропонується дві програми, якими можуть скористатись ВПО:

1. “Власна справа” – розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тис. грн;

2. Грант для ветеранів – передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тис. грн, 500 тис. грн та 1 млн грн відповідно.

Крім того, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості під час воєнного стану, протягом 90 днів громадяни мають змогу отримувати допомогу по безробіттю.

Потрібна консультація? Звертайтеся до фахівців Долинського управління Кропивницької філії обласного центру зайнятості за адресою м. Долинська,                      вул. Центральна, 153 або за телефоном (044) 244-94-93.