Чи призначається допомога по безробіттю внутрішньо переміщеній особі за відсутності належної інформації про страховий стаж?

  • 125

Фото без опису

Так, призначається.

Нагадаємо, що питання призначення допомоги по безробіттю врегульовані нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та Порядку надання допомоги по безробіттю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 735. Одним із ключових моментів під час її призначення є наявність відповідних документів та даних у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Однак існує виключення із загального правила і воно стосується, зокрема, внутрішньо переміщених осіб.

Пунктом 7 вказаного Порядку визначено, що під час воєнного стану внутрішньо переміщеним особам, які не мають документів та відомостей про періоди страхового стажу, трудової діяльності, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення), допомога по безробіттю призначається в мінімальному розмірі. Загальна тривалість виплати такої допомоги не може перевищувати 90 календарних днів.

Після надходження документів та відомостей про страховий стаж, заробітну плату (дохід, грошове забезпечення) тривалість виплати та розмір допомоги по безробіттю для вказаної категорії осіб переглядаються відповідно до законодавства.

Є питання щодо виплати допомоги по безробіттю? Телефонуйте за номерами: +38 (068) 900 11 32 або +38 (093) 478 70 82.

Примітка. Ознайомитись з іншою інформацією сфери зайнятості внутрішньо переміщені особи можуть на вебсторінці Державного центру зайнятості http://surl.li/ejoxk

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості