Яку інформацію роботодавець має зазначити у корінці?

  • 36

Фото без опису

Направлення служби зайнятості на працевлаштування: яку інформацію роботодавець має зазначити у корінці?

 

Нагадаємо, що відповідно до статті 50 Закону України “Про зайнятість населення” роботодавці мають право проводити добір працівників безпосередньо або через центри зайнятості. Також цей Закон передбачає, що роботодавці мають своєчасно та в повному обсязі подавати до державної служби зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії). За наявності в центрі зайнятості інформації про вакансію, кар’єрний радник пропонує відповідному шукачу роботи відвідати роботодавця та виписує направлення на працевлаштування.

Наказом Міністерства економіки України від 28 серпня 2023 року № 12384 (набрав чинності 19 жовтня 2023 року), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 4 вересня 2023 року за № 1545/40601, затверджено, серед іншого, форму направлення на працевлаштування. Звертаємо увагу, що наказ Міністерства соціальної політики України від 19 грудня 2018 року № 1911, яким раніше була затверджена форма такого направлення, визнано таким, що втратив чинність.

 Направлення складається з двох блоків – безпосередньо направлення, яке підписується працівником центру зайнятості, та його корінець “Відповідь про прийняте рішення щодо працевлаштування”.

Вказану відповідь заповнює роботодавець. У ній зазначається інформація про те чи прийнята направлена особа на роботу (із зазначенням реквізитів наказу (трудового договору) та дати прийняття на роботу). Якщо для працевлаштування особі необхідно пройти професійне навчання, ставиться відповідна позначка. Роботодавець може відстрочити прийняття рішення про прийом на роботу – вказується причина відстрочення та дата. Роботодавець може відмовити особі в прийомі на роботу – при цьому зазначається причина відмови. Якщо особа відмовляється від працевлаштування, то зазначається причина відмови. Якщо вакансія залишається не укомплектованою, то робиться відмітка про подальше направлення кандидатів на працевлаштування. Відповідь має бути підписана керівником роботодавця.

Наказ  Міністерства економіки України від 28 серпня 2023 року № 12384 тут https://www.dcz.gov.ua/docs

Ви роботодавець і є питання добору працівників чи інші питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування.

Ви безробітний і є питання працевлаштування, постановки та перебування на обліку? Телефонуйте +38 (066) 581 87 84,  пишіть у Telegram-канал https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості