ОБЕРЕЖНО СКАЗ!

В червні місяці на території Долинської громади зареєстровано 2 підтверджених випадки сказу серед свійських тварин.
ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО СКАЗ.

Сказ - заразна хвороба людей і тварин, передається головним чином, при покусах, пошкрябинах, ослюненні хворими на сказ тваринами.
ЦЯ ХВОРОБА НЕ ВИЛІКОВУЄТЬСЯ!
100% ЗАКІНЧУЄТЬСЯ СМЕРТЮ ХВОРОГО !
Кропивницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області звертається з застереженням від необґрунтованих, необережних контактів з різними видами тварин, бо вони можуть бути в інкубаційному періоді. При наданні допомоги хворим тваринам перш за все думати про своє здоров’я та життя, завжди пам’ятати про необхідність додержання правил особистої гігієни. Особливо це стосується жителів сільської місцевості, які мають власне господарство, та, на руках у яких завжди присутні мікротравми. Ці мікротравми можуть бути місцем, через яке вірус сказу проникає в організм людини при покусах, пошкрябинах, ослюненні хворою твариною. Якщо це сталося, то необхідно обов’язково звертатися до лікаря травматолога. Тільки він може вирішити питання проведення лікувально-профілактичних щеплень.

ПАМЯТАЙТЕ, ЗАХВОРЮВАННЯ НА СКАЗ КРАЩЕ ПОПЕРЕДИТИ!