Чи може безробітний самостійно вибрати заклад освіти для проходження професійного навчання?

  • 90

Фото без опису

Так, може.

Можливість вибору закладу освіти передбачена пунктом 8 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264.

Встановлено, що зареєстрований безробітний здійснює вибір місця навчання із:

переліку закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних;

переліку роботодавців, які замовили та здійснюють професійне навчання зареєстрованих безробітних на робочому місці (на виробництві) за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування з подальшим їх працевлаштуванням.

Вказані переліки формуються центром зайнятості відповідно до Порядку відбору закладів освіти для організації професійного навчання зареєстрованих безробітних та (або) їх проживання в період навчання, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 16 травня                     2013 року № 269.

Також безробітний може вибрати заклад освіти з переліку закладів професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, сформованого Державним центром зайнятості.

Примітка. Наведений матеріал є черговим в серії запитань-відповідей щодо застосування норм порядку профпідготовки. Перший матеріал був розміщений на сторінці 30 березня 2023 року, попередній - 18 квітня 2023 року.

Наказ Мінсоцполітики від 16 травня 2013 року № 269 на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://is.gd/20aDFB

Є бажання підвищити свою професійну майстерність – звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/eghis  Ми є у Telegram t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості