ДО ТЕХНІЧНОГО РЕГЛАМЕНТУ БЕЗПЕЧНОСТІ ІГРАШОК ВНЕСЕНО ЗМІНИ

  • 89

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ


Фото без опису


5 грудня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 557 від 7 травня 2022 року, якою внесено зміни в додаток 2 до Технічного регламенту безпечності іграшок. Зокрема в Технічний регламент додали визначення іграшкової косметики, яка повинна відповідати вимогам до складу та маркування, що встановлені Технічним регламентом на косметичну продукцію, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 2021 р. № 65.

Також доповнено таблиці 1 та 2 з найменуваннями алергенних ароматичних речовин на понад 60 позицій речовин із зазначенням Реєстраційних номерів Хімічної реферативної служби (CAS). Зазначимо, що іграшки не мають містити алергенні ароматичні речовини, визначені в таблиці 1. Водночас наявність незначної кількості таких ароматичних речовин дозволяється за умови, що цього технічно неможливо уникнути у разі належної виробничої практики, та якщо така кількість не перевищує 100 мг/кг.

Найменування алергенних ароматичних речовин, наведених у таблиці 2, повинно зазначатися на іграшці, прикріпленій до неї етикетці (ярлику), пакуванні або в супровідній листівці, якщо концентрація таких речовин в іграшці або її складових частинах перевищує 100 мг/кг.

Окрім того, змінилося граничне значення аніліну, що використовується в іграшках:

  • 30 мг/кг після відновлювального розщеплення в текстильному та шкіряному матеріалах для іграшок;
  • 10 мг/кг вільного аніліну у фарбах для малювання пальцями;
  • 30 мг/кг після відновлювального розщеплення у фарбах для малювання пальцями.

Таким чином, іграшки тепер мають бути ще безпечнішими для дітей.