Чи можуть у трудовому договорі встановлюватися умови щодо виконання робіт, які вимагають професійної кваліфікації?

  • 194

Фото без опису

Так, можуть. Це визначено чинною редакцією статті 21 Кодексу законів про працю України (з урахуванням змін, що набрали чинності 17.06.2022).

Слід зазначити, що вищезазначений Кодекс включає також умови щодо виконання робіт, які не потребують наявності у особи професійної або часткової професійної кваліфікації.

Статтею 4-1 цього Кодексу встановлено, що повною професійною кваліфікацією є визнана або присвоєна/підтверджена суб’єктом, уповноваженим на це законодавством, та засвідчена відповідним документом стандартизована сукупність здобутих особою компетентностей та/або результатів навчання, що дає змогу здійснювати всі трудові функції, визначені відповідним професійним стандартом.

Примітка. Підтвердити кваліфікацію та отримати відповідний документ працівники мають можливість у кваліфікаційних центрах. Ознайомитися з окремою інформацією щодо таких центрів можна за посиланням https://cutt.ly/2LviXho

Якщо у вас виникають питання, пов'язані зі сферою зайнятості, звертайтеся до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за телефонами, що розміщені тут https://cutt.ly/oJ8G2q9

Крім того, пропонуємо доєднатися до чат-боту державної служби зайнятості у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості