ДОТРИМУЄМОСЯ ВИМОГ ЗАКОНОДАВСТВА ЩОДО ПЕРЕМІЩЕННЯ ТВАРИН

ДОЛИНСЬКЕ УПРАВЛІННЯ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ

В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ІНФОРМУЄ

Долинське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує про те, що переміщення живих тварин має здійснюватися за наявності супровідних документів: в межах адміністративного району – ветеринарної довідки, за межі району і держави – ветеринарних свідоцтв встановленої форми.

Однією з обов’язкових умов для видачі супровідного документу є ідентифікація та реєстрація тварини.

Нагадую про те, що ветеринарним документом має супроводжуватися любе переміщення тварини: купівля, продаж на забій чи подальше утримання тощо. Також, у випадку загибелі тварини, власник зобов’язаний звернутися до спеціаліста ветеринарної медицини для розтину трупа тварини і встановлення діагнозу та надати ідентифікаційні документи на тварину для виключення її з Єдиного Державного Реєстру тварин (далі – ЄДРТ).

В ЄДРТ вносяться усі дані про ідентифікованих тварин, які (дані) потрібно оновлювати в залежності від переміщення тварини, у випадку її забою чи загибелі.

Для оформлення супровідних документів на тварину власник зобов’язаний заздалегідь звернутися до спеціаліста ветеринарної медицини, який обслуговує територію, з усною чи письмовою заявою.

Мусимо пам’ятати, що забезпечити епізоотичне благополуччя території ми зможемо лише за умови дотримання зазначених вимог, які можна об’єднати в одне визначення – простежуваність. В даному випадку мова йде про відслідковування тварини та продукції з неї, як запоруку стабільної епізоотичної ситуації та безпечного харчування.

Нагадую про те, що невиконання вимог законодавства щодо переміщення тварин у частині отримання супровідних документів тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Світлана Толмач – заступник начальника

управління – начальник відділу безпечності

харчових продуктів та ветеринарної медицини

Долинського управління Головного управління