Чи передбачені обмеження щодо застосування роботодавцями праці іноземців у сфері охоронної діяльності?

Застосування праці іноземців

Нормами законодавства про зайнятість населення визначено, що працю іноземців та осіб без громадянства (далі – іноземці) роботодавці мають право застосовувати в порядку, визначеному законом. Відповідно до частини 5 статті 42 Закону України “По зайнятість населення”, іноземці не можуть призначатися на посаду або займатися трудовою діяльністю у разі, коли згідно із законодавством призначення на відповідну посаду або провадження відповідного виду діяльності пов’язане з належністю до громадянства України. Такі обмеження встановлюються відповідними нормативно-правовими актами.

Так, нормами частини 1 статті 11 Закону України “Про охоронну діяльність” визначено, що персоналом охорони можуть бути дієздатні громадяни України, які досягли 18-річного віку, пройшли відповідне навчання або професійну підготовку, уклали трудовий договір із суб’єктом господарювання та подали визначений комплект документів. На фахівців з організації заходів охорони та працівників, задіяних до роботи на пункті централізованого спостереження, також поширюються відповідні вимоги.

Тому іноземці не можуть призначатися на вищевказані посади.

Долинська районна філія Кіровоградського ОЦЗ