Право на щасливе дитинство – сімейний патронат. Проєкт в дії

22 грудня, у рамках експериментального проекту щодо впровадження нової моделі надання клієнтоорієнтованих послуг центрами зайнятості у приміщенні Гурівської сільської ради відбулась робоча зустріч директора Долинської районної філії Марини Соловйової та  начальника служби у справах дітей Гурівської сільської ради Анни Пазенко.

Мета зустрічі – популяризація сімейних форм виховання, послуг патронату та пошуку нових кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі та патронатні вихователі.

Сторони обговорили питання організації спільної роботи щодо створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, а саме про механізм запровадження та організації функціонування сім’ї патронатного вихователя, надання послуг патронату над дитиною, яка перебуває у складних життєвих обставинах, здійснення заходів щодо її захисту та забезпечення прав на догляд, виховання в безпечному та сприятливому сімейному середовищі.

Представники районної філії центру зайнятості та служби у справах дітей сільської ради акцентували увагу, на те, що пошук кандидатів у патронатні вихователі та первинний відбір забезпечує служба у справах дітей у співпраці, зокрема з центром зайнятості.

Учасники зустрічі прийняли рішення про проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, спеціалізованих тематичних консультацій, співбесід із залученням представників служби у справах дітей для зареєстрованих безробітних про суть і зміст патронату та можливість подання документів як кандидата у патронатні вихователі до служби для первинного відбору кандидатів у патронатні вихователі, а також висвітлення в засобах масової інформації успішних прикладів працевлаштування безробітних патронатними вихователями.

М. Соловйова, директор Долинської районної філії обласного центру зайнятості