Виїзний рейд робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення

Дата: 20.08.2021 08:23

Від незадекларованих трудових відносин потерпають усі: суспільство, наймані працівники та роботодавці. Бюджет недоотримує кошти, які, зокрема, потрібні на пенсії, зарплати, соціальні виплати. Працівники, які погоджуються на неофіційну зайнятість, фактично, позбавляють себе надійного соціального захисту: права на нормований робочий день, безпечні умови праці, лікарняні та відпустку, гідне пенсійне забезпечення на старість.

З метою виявлення на підприємствах та у фізичних осіб-підприємців неоформлених належним чином найманих працівників, 13 липня 2021 року, робочою групою з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення при Гурівській сільській раді, проведено виїзний рейд на території сіл Гурівка Ганнівка та Бокове.

В ході рейду, виявлено працівників, які не мали підтверджуючих документів про своє працевлаштування. З керівниками підприємств та найманими працівниками проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота щодо недопущення неофіційних трудових відносин між роботодавцями та працівниками, виплати заробітної плати в «конвертах» та нижче законодавчо встановленого розміру.

Керівникам підприємств надано терміни для укладання належним чином трудових договорів з виявленими незареєстрованими найманими працівниками та надання підтверджуючих документів про їх працевлаштування.

Виїзні рейди робочої групи з питань легалізації заробітної плати будуть здійснюватися і надалі.