Що необхідно знати про вірусні гепатити

  • 429

В Ульяновске пройдет Всемирный день борьбы с гепатитом28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом. По даним ВООЗ, з гепатитом В та С живуть 325 мільйонів людей по усьому світі.  За даними офіційної статистики в Україні частота інфікування дорослого населення вірусом гепатиту В складає 2,2% , що становить близько 1 млн. осіб. Вірусом гепатиту С інфіковано 3% мешканців країни, що становить 1,2 млн. осіб. Гепатит частіше усього стає причиною розвитку цирозу та раку печінки.

Гепатит - це дифузне запалення клітин печінки. Причина та фактори, які можуть викликати гепатит дуже багато, проте більше ніж у 90% випадків гепатит спричиняють так звані гепатотропні віруси. Натепер виділяють вісім вірусних гепатитів, які позначаються великими літерами англійського алфавіту А,В,С,Е,G, SEN та ТТ і спричиняються однойменними гепатотропними вірусами. Гепатит А та Е перебігають лише у гострих формах, є типовими кишковими інфекціями і не становлять суттєвої загрози для здоров’я, тим паче для життя хворого.

Виключення становить гепатит Е у вагітних, для яких він є смертельною хворобою. Однак в Україні, зважаючи на кліматичні особливості, гепатит Е зустрічається рідко, у вигляді поодиноких завізних випадків. Щодо гепатиту Д то ця інформація хоча і має тяжкий перебіг однак в Україні також реєструють рідко. За багато років зареєстровано лише кілька нетяжких за клінічним перебігом випадків гепатиту Д та два випадки гепатиту Е, в осіб, які прибули із Східної Азії. Щодо гепатитів G, ZEN та ТТ то вони знаходяться на стадії вивчення. Випадки захворювання на гепатит G та ТТ періодично реєструються як в Україні та  в  областях.

Серед усіх гепатитів найбільш зустрічається гепатит В та С, які мають  значне поширення в Україні. У хворих людей віруси гепатитів В та С містяться у крові, спермі, секреті піхви та деяких інших біологічних рідинах. Зараження здорової людини відбувається при потраплянні у кров  біологічних рідин хворої людини. Причому для того щоб відбулося зараження достатньо дуже незначної кількості чи іншого біологічного матеріалу хворої людини. Гострий гепатит В, у частині випадків набуває тяжкого та вкрай тяжкого перебігу і нерідко є причиною смерті хворих. Гострий  гепатит С, має доброякісний перебіг і майже завжди  завершується клінічним одужанням.

Встановлення діагнозу вірусного гепатиту на ранній стадії захворювання дає змогу своєчасно провести (призначити) противірусне лікування і у більшості випадків, повністю позбутися цієї недуги, або ж призупинити її прогресування.

 

 

 

Начальник відділу соціального

захисту та охорони здоров‘я

Гурівської сільської ради                                                                    Олена КОЗУБ