На Гурівщині роботодавцям та працівникам нагадали про переваги легальної зайнятості

  • 334

Фото без опису

Більше 10 суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність на території Гурівської територіальної громади, відвідали представники Долинської районної філії обласного центру зайнятості та Управління Держпраці у Кіровоградській області.

У першу чергу, перевірками були охоплені підприємства, де у квітні-травні, за направленням служби зайнятості, були працевлаштовані безробітні громадяни. Під час зустрічей робота проводилась як з роботодавцями, так і з їхніми працівниками.

Під час інспектування ФОП Коновальчук С.Б., діяльність якого пов'язана з вирощуванням зернових культур, проведено бесіду з його працівниками. Вони повідомили, що роботодавець уклав з ними трудові угоди, вчасно виплачує заробітну плату, створює належні умови для роботи, а вони, у свою чергу, намагаються виконувати свої обов'язки якісно.

Під час зустрічі з Валерієм Бортовим, керівником ТОВ «Моя дача», що спеціалізується на вирощуванні овочевих та баштанних культур,  до роботодавця була доведена інформація щодо неприпустимості найму працівників без оформлення трудових відносин та неухильного дотримання законодавчих вимог щодо укладення трудових договорів. Головний державний інспектор Управління Держпраці Кіровоградської області Сергій Терещенко звернув увагу на недопущення затримки виплати заробітної плати, необхідності нарахування її у повному обсязі та обов’язковості проведення індексації.

Водночас В. Бортовий зауважив, що кожен роботодавець повинен добре розуміти переваги легальної зайнятості найманих працівників на його підприємстві. «Наслідки незадекларованої праці можуть бути негативними для усіх сторін. Для роботодавця це ризик натрапити на аферистів, внаслідок чого підприємство може зазнати збитків», – підкреслив керівник товариства.

Під час візиту до закладу громадського харчування, який відкрився у квітні цього року, його керівник Магеррам Ісмаілов зацікавився інформацією про можливості служби зайнятості щодо організації на замовлення роботодавців професійного навчання безробітних громадян за професіями, затребуваними на підприємстві. Також роботодавця було поінформовано й про інші послуги служби зайнятості, якими він може скористатися.

Загалом захід пройшов продуктивно. Працівникам були окреслені суттєві переваги легальних трудових відносин з роботодавцем та попереджено про негативні наслідки, які тягне за собою безвідповідальне ставлення до питання працевлаштування. Роботодавцям фахівці нагадали окремі положення Кодексу законів про працю України та акцентували увагу на штрафних санкціях за порушення трудового законодавства і законодавства про зайнятість населення.

Крім того, всі охочі мали можливість отримати відповіді на запитання, що стосуються чинного законодавства про зайнятість та трудового законодавства.

Учасники інспекційної групи переконані, що досягнення повної та продуктивної зайнятості неможливе без викоренення таких явищ як незадекларована праця, які є потужними перешкодами у забезпеченні гідної праці та зростання економіки.

 

Марина Соловйова, директор Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості