РОЗВИВАЄМО БДЖІЛЬНИЦТВО ЗГІДНО ЗАКОНОДАВСТВА || ЩО НОВОГО?

Керівництво Долинського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, Долинської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Долинської міжрайонної державної лабораторії Держпродспоживслужби взяли участь у нарадах з питань бджільництва у Долинській міській і Гурівській сільській радах.

Наради були присвячені змінам і поновленням законодавства у галузі бджільництва. На нарадах була присутня невелика кількість зацікавлених осіб, а наше завдання – ознайомити найбільшу їх кількість з метою забезпечення дотримання законодавства і в подальшому – уникнення непорозумінь під час видачі паспортів пасік та реєстрації пасік.

У лютому поточного року наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі                  та сільського господарства України 19 лютого 2021 року N 338 затверджено:

- План породного районування бджіл;

- Порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04 березня 2021 р. за N 281/35903;

- Порядок реєстрації пасік, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України                      04 березня 2021 р. за N 282/35904;

- Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України  04 березня 2021 р. за N 283/35905

Цим же наказом внесено зміни до Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженої наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 30 січня 2001 року N 9, зареєстрованої                              в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2001 року за N 131/5322.

Проведу короткий огляд окремих положень вищезазначених нормативних документів:

- згідно Плану породного районування бджіл у Кіровоградській області має перебувати українська степова порода бджіл, - це та порода, яка найбільш пристосована до географічних і кліматичних умов Кіровоградщини;

- згідно пункту 1 Порядку видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення за заявою про видачу паспорта пасіки, що подається власником пасіки або уповноваженою ним особою до територіального органу компетентного органу за місцем проживання власника пасіки або місцезнаходженням пасіки в письмовій або електронній формі (з накладенням кваліфікованого електронного підпису). До заяви додається заповнений та підписаний власником пасіки або уповноваженою ним особою паспорт пасіки.

Територіальний орган компетентного органу на території бувшого Долинського району – це Долинське управління Головного управління Держпродспоживслужби                 в Кіровоградській області (далі – Долинське управління), яке знаходиться                                 у м. Долинська, вул. Сонячна, 6.

Хочу звернути вашу увагу на те, що будь-які зміни інформації, що зазначена                          у паспорті та додатку до нього, поновлюються щороку до 15 травня із внесенням до Реєстру паспортів пасік;

- згідно Порядку реєстрації пасік, пасіка підлягає реєстрації в органах місцевого самоврядування. Реєстрація пасіки здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки територіальним органом Державної служби України                     з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Реєстрація пасіки проводиться за заявою про реєстрацію пасіки власника пасіки або уповноваженої ним особи в день звернення:

- згідно Інструкції з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, у випадку виникнення підозри на отруєння бджіл, обстеження пасіки і фіксація випадків отруєння бджіл на вимогу та за заявою власника пасіки до органів місцевого самоврядування здійснюються постійно діючою Комісією із встановлення факту отруєння бджіл (далі - Комісія). Склад Комісії затверджується рішенням органу місцевого самоврядування та оновлюється щороку до 01 березня.

Хочу зауважити, що бджолярі мають ознайомлюватися з положеннями законодавства з питань бджільництва з метою обізнаності та здійснення діяльності                  в правовому руслі.

У разі виникнення додаткових запитань щодо паспортизації та реєстрації пасік ви можете звернутися до фахівців Долинського управління.

Прізвище, ім’я,           по-батькові посадової особи територіального органу компетентного органу

Номер телефону

Електронна адреса

Цуркан