Легенда села Братолюбівка

Стоїть затишне село  і мало хто пам’ятає коли , звідки, навіщо приїхали люди сюди? Хто першими тут стали поселенцями, як ім’я їхнє? Ким вони були? Так хочеться знати хоч трішки , як вони жили, працювали, кохали? З волі своєї чи неволі дорога їх привела до безкраїх степів роздолих, до витоків села.

За переказами старожилів першими хто відвідали  і  осіли  у цій місцині родина Лисаневичів: два братиГригорій та Семен  і сестра Настя.

Навколишня краса ,видимість на всі боки, поряд Чорний ліс, Широка балка, Скотовата -  багаті на  різні види лікарських рослин,які живилися прозорою, кришталевою водою ,що пробивалися чистими струмочками  з місцевих , цілющих джерел зачарувала Лисаневичів. І вирішили вони осісти тут хазяйнувати, господарювати на землі.

Через цю місцину пролягав Чорний Шлях, яким чумаки і подорожні добиралися з Єлисаветграду до Кривого Рогу, а також у Крим по сіль.

Подорожні наймалися працювати в господарстві і селилися по березі річки Боковеньки , що гадючкою вилася через толоки порослі ковилою.

Ото ж , хатинка до хатинки  та й утворилося село і з часом отримало назву Лисаневичеве..

Село розрозвивалося, розросталося .

Більш як 280 років відділяє нас від минулого. А село Лисаневичеве не зникло  зветься воно тепер  , завдяки  братам Лисаневичам - Братолюбівка

В 1806 році Братолюбівка набула статусу  -  містечка

Тут було багато магазинів, багатолюдний ярмарок , спиртний завод, земська школа, паровий млин.

Ринок робочої сили, адже Братолюбівській волості були підпорядковані землі майже усього колишнього Долинського району.

Ось так розвивалось започатковане Лисаневичами  село.

Люди , які  досі в нім проживають,цю легенду переповідають з покоління в покоління .