Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

  • 198

25 листопада у світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Його було запроваджено ООН з метою підвищення обізнаності широкої громадськості про системне насильство проти жінок всього світу ще у 1999 році. Правда в тому, що відтоді ситуація докорінно не змінилася. 

Мільйони жінок в усьому світі і досі потерпають від насильства та аб'юзу, і часто ми навіть не в змозі оцінити масштаби проблеми, адже насильство над жінками нерідко є прихованим, табуйованим. Самі жінки можуть замовчувати насильство, що є симптомом глибших проблем у нашому суспільстві.

Саме з 25 листопада у цілому світі починаються "16 днів проти насильства": окрім Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками, 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби із СНІДом, 2 грудня — Міжнародний день боротьби за скасування рабства, 3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю, 6 грудня — річниця з дня "Монреальської різанини", 10 грудня — Міжнародний день прав людини.

Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення, як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім’ї. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства. Кожен з нас має сказати «Стоп!» насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному – і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Від домашнього насильства не застрахований ніхто, тому важливо знати, як себе захистити. Отже:

- потрібно обов’язково фіксувати домашнє насильство на фото або відео;

- якщо ви отримали травму у вигляді синців або поранень, викличте швидку, яка повинна це зафіксувати;

- фіксуйте побої на фото або відео;

- погрози і тиск записуйте на диктофон.

 

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:

0 800 500 335

або 116 123 (короткий номер з мобільного).

Фото без опису