Гурівська сільська рада
Кіровоградська область, Кропивницький район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Дата: 25.11.2022 08:00
Кількість переглядів: 300

25 листопада у світі відзначають Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Його було запроваджено ООН з метою підвищення обізнаності широкої громадськості про системне насильство проти жінок всього світу ще у 1999 році. Правда в тому, що відтоді ситуація докорінно не змінилася. 

Мільйони жінок в усьому світі і досі потерпають від насильства та аб'юзу, і часто ми навіть не в змозі оцінити масштаби проблеми, адже насильство над жінками нерідко є прихованим, табуйованим. Самі жінки можуть замовчувати насильство, що є симптомом глибших проблем у нашому суспільстві.

Саме з 25 листопада у цілому світі починаються "16 днів проти насильства": окрім Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства над жінками, 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби із СНІДом, 2 грудня — Міжнародний день боротьби за скасування рабства, 3 грудня — Міжнародний день людей з інвалідністю, 6 грудня — річниця з дня "Монреальської різанини", 10 грудня — Міжнародний день прав людини.

Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення, як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім’ї. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства. Кожен з нас має сказати «Стоп!» насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному – і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

Від домашнього насильства не застрахований ніхто, тому важливо знати, як себе захистити. Отже:

- потрібно обов’язково фіксувати домашнє насильство на фото або відео;

- якщо ви отримали травму у вигляді синців або поранень, викличте швидку, яка повинна це зафіксувати;

- фіксуйте побої на фото або відео;

- погрози і тиск записуйте на диктофон.

 

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:

0 800 500 335

або 116 123 (короткий номер з мобільного).

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь