Примусова праця: як розпізнати та уникнути

З початку воєнних дій чимало  українців були змушені покинути домівки й переїхати в інші регіони України. Якщо це про вас і ви в пошуках нової роботи, дізнайтеся, як не стати жертвою примусової праці.

Внутрішньо переміщені особи, які перемістилися на Долинщину, що на Кіровоградщині, говорили про це у районній філії обласного центру зайнятості під час зустрічі з головним державним інспектором Управління Держпраці Кіровоградської області Сергій Терещенко.

Конвенція МОП про примусову чи обов’язкову працю №29 визначає примусову працю як будь-яку роботу чи службу, яку вимагають від якої-небудь особи під загрозою покарання і для якої ця особа не запропонувала добровільно своїх послуг.

Більше про ознаки примусової праці та поради, як її уникнути, дізнайтеся з буклета Проєкту МОП «На шляху до безпечної, здорової та задекларованої праці в Україні», що фінансується Європейським Союзом.

Сергій Терещенко назвав ознаки, коли необхідно відмовлятися від роботи, якщо мають місце:

• психологічний тиск і маніпуляції;
  • переказ коштів авансом за надання послуг із працевлаштування;
  • неофіційне працевлаштування;
  • постійний нагляд, контроль із боку роботодавця;
  • відмова показати реєстраційні документи;
  • стислий строк надання згоди на роботу;
  • завищена обіцяна заробітна плата;
  • зміна умов праці в останній момент;
  • вимога віддати комусь паспорт;
  • договір із незрозумілими умовами праці;
  • компенсація «понесених» роботодавцем витрат із першої заробітної платні.

Також наголосив, у разі виникнення сумнівів щодо запропонованої роботодавцем роботи або стали жертвою примусової праці? Звертайтеся за консультацією до фахівців Управління Держпраці Кіровоградської області різними засобами комунікацій.

Водночас фахівці районної філії надали переселенцям інформацію про послуги служби зайнятості та нагадали про джерела пошуку роботи, онлайн сервіси державної служби зайнятості, у т.ч. освітні.