Шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту, для роботи патронатними вихователями

Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

Якщо Ви маєте досвід виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на спільній житловій площі на території Гурівської територіальної громади, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо нову роботу – сімейний патронат.

Перевага сімейного патронату в тому, що він спрямований на захист дітей, які ще не мають статусу сироти чи дитини позбавленої батьківського піклування . Тобто тут працюють на випередження, щоб дитина такий статус і не отримала ніколи. Ще одна перевага цього проекту у тому, що він мобільний: протягом доби можна влаштувати дитину в сім’ю.

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у патронатну сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я.

Сім’я патронатного вихователя – це родина, в якій один із її членів, на професійній основі, виконує обов’язки патронатного вихователя.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка); проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Про грошове забезпечення, яке отримує патронатний вихователь:

Соціальні виплати патронатному вихователю - 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Так, з 1 січня 2022 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років 4200 грн. (2100х2), а для дітей віком від 6 до 18 років – 5236 грн. (2618х2).

Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 січня 2021 року – 12405 грн.) (2481х5). Також установлена система надбавок у розмірі 10% за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної.

Таким чином мінімальна сума грошового забезпечення в місяць може складати понад 17 тис. грн.(на одну дитину).

Якщо Ви небайдужі та маєте бажання створити патронатну родину, звертайтеся до Служби у справах дітей Гурівської сільської ради.

Контактна особа – Пазенко Анна Володимирівна, тел.0689949353

ЧЕКАЄМО НА ВАС!

Перелік необхідних документів, які кандидат у патронатні вихователі подає до Служби у справах дітей Гурівської сільської ради

1. заява про намір стати патронатним вихователем;

2. заяву про згоду на влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя від усіх членів сім’ї, а також осіб, які фактично проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі, в тому числі біологічних дітей, якщо вони досягли такого віку та розвитку, що можуть її висловити;

3. висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі, добровільного помічника та осіб, які фактично проживають разом з ним;

4. довідки про притягнення до кримінальної відповідальності ,відсутність(наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством, кандидата у патронатні вихователі та членів сім’ї, які досягли 14-річного віку і проживають разом з ним;

5. копії таких документів:

- паспортів кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника;

- свідоцтва про шлюб або інший документ, що підтверджує родинні стосунки або сімейні відносини кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника;

- документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.